Zbulohen pamjet e frikshme nga tsunami që goditi Greqinë, fillimisht uji u tërhoq dhe më pas u përplas fuqishëm (VIDEO)

Tërmeti tragjik i 30 tetorit që u shënua në ujërat detare mes Greqisë dhe Turqisë që fatkeqësisht la pas edhe viktima, u pasua edhe nga një tsunam. Dallga e të cilit u raportua me një lartësi jo më të madhe se gjysmë metri.

Mediat greke kanë publikuar sëfundmi pamje nga momenti kur dallga përplaset në breg, ku fillimisht uji tërhiqet disa metra dhe më pas vjen me vrull.

Video: