Vjen lajmi i mirë nga Infektivi

Pavarësisht numrit të lartë të personave që infektohen me koronavirus, numër i madh është edhe i personave që shërohen nga Covid-19.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 503 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 45,383 që nga fillimi i epidemisë.

Numri i të shtruarve në spitale ka qenë dhe vijon të jetë i qëndrueshëm.