Veliaj tregon çfarë posti synon Sali Berisha dhe Ilir Meta pas zgjedhjeve

Kryebashkiaku Erion Veliaj zbuloi se presidenti Ilir Meta po kërkon që pas 25 prillit ai të bëhet kryeministër dhe Sali Berisha president.

“Do bëj një rikthim të tretë të Sali Berishës, sipas Metës ishte ajo që tha që Sali President, ai kryeministër, u tregoi se janë koalicioni i vjetërsirave, i njerëzve që kanë qenë për 30 vite dhe kanë provuar të gjitha pushtet”, tha Veliaj për Report Tv.