Yuri Kim zbardh bisedën me kryeministrin: Ti japim fund spekulimeve, Rama e ka përjashtuar personalisht këtë emër nga PS (FOTO)

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar sërish për Tom Doshin.

Kim shkruan në Twitter se Rama e ka përjashtuar personalisht këtë person nga Partia Socialiste.

‘Më lejoni t’i jap fund spekulimeve: Kryeministri Edi Rama dhe unë kemi mirëkuptim se çfarë do të thotë ky emërtim. Në fakt, Kryeministri më kujtoi se ai e kishte përjashtuar personalisht këtë person nga Partia Socialiste. Ai theksoi se ky person nuk do të ketë asnjë rol në asnjë qeveri që ai formon.’-shkruan Kim.