Ulet numri i të infektuarve me Covid-19, Ministria jep lajmin shpresëdhënës

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë shëruar 48 qytetarë, duke e çuarnë 2062 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

Në vendin tonë aktualisht janë 1508 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë, Durrës.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju rikujton edhe një herë për masat e thjeshta që duhet të respektojë çdo qytetar në përditshmëri:

Ndërkohë bëhet me dije se kemi 90 te shtruar, 10 ne terapi intensive dhe 5 të intubuar në gjendje të rëndë.