U thirrën për tu rikthyer në PD, ja përgjigja e Jozefina Topallit dhe Majlinda Bregut

Ish-ministrja e Integrimit dhe ish-deputete e PD-së, Majlinda Bregu, kërkesës së një ndjekësi të saj për t’u rikthyer në selinë blu. Aktualisht, sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu një ndër figurat më të njohura për kontributin e saj në Partinë Demokratike këtë të mërkurë ka reaguar në lidhje me largimin e saj nga partia.

Bregu në përgjigje të një komentuesi në rrjetet sociale se pse ka ikur nga PD-ja, është përgjigjur se nuk është larguar vetë por e përzunë. Komentuesi i është lutur duke i thënë “aman ktheu në PD se ata që janë më duken si kryetar koperative”.

Sakaq, Majlinda Bregu i është përgjigjur: Unë skam ikur. Na përzunë!Shpresoj mos të na kenë fshirë dhe emrin dhe nga anëtarësia”. Po sot, gati një vit para zgjedhjeve, edhe ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli rezuzoi rikthimin në PD, pas propozimit të strukturave lokale të kësaj dege në Shkodër.

Foto: