U prangos dje, Gjykata vendos për fatin e Noizy-t

Reperi i famshëm, Rigels Rajku, i njohur si Noizy, është liruar sot nga qendra e parab rgimit në Prishtinë.

Lajmin e kanë konfirmuar burime për Ekspres brenda Policisë, të cilët bëjnë me dije se reperi është liruar pasi ka paguar 2000 euro gjobë.

Sipas vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, Noizy ishte i detyruar të mbante 100 ditë rgim ose të paguante gjobë prej 2000 eurosh. Reperi zgjodhi opsionin e fundit.

Noizy u shoqërua mbrëmjen e së mërkurës nga Policia e Kosovës në pikën kufitare në Vërmicë dhe kaloi natën në Qendrën e parab rgimit në Prishtinë.