Tërmeti i fortë godet Greqinë, ja sa ballë ishte dhe epiqendra

Një tërmet i fortë ka goditur pak çaste më parë Greqinë.

Tërmeti me magnitudë 4.5 kishte thellësinë 15 km dhe është ndjerë nga banorët e zonës në Larisa. Nuk dihet ende nëse ka pasur dëme.

Foto: