Tërmeti dridh Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter janë ndierë para pak minutash në vendin tonë. Epiqendra ishte në 3 km pranë Lezhës.

Nuk ka akoma të dhëna për dëme në njerëz apo materiale. Mësohet se tërmeti nuk është ndjerë i fortë, teksa ka pasur thellësi 47 km.