Teksa ministrja fliste për zgjedhjet në foltore, kapen ‘mat’ dy deputet në Kuvend, ja çfarë nuk u pa nga kamerat

Prej orës 10:00 po zhvillohet seanca e Kuvendit të Shqipërisë ku në rend dite është futur votimi i Paktit të 5 Qershorit pas marrëveshjes së arritur fillimisht mes mazhorancës dhe opozitës jashtë parlamentare.

Ndërsa ministrja e Arsimit Besa Shahini ishte duke folur nga foltorja për zgjedhjet në universitete, nuk është dëgjuar me aq vëmendje nga deputetët e opozitës parlamentare.

Deputetët e opozitës Adriatik Alimadhi dhe Selami Jenisheri, qëndrojnë qafë më qafë me njëri tjetrin.

Jenisheri ka shkuar në vendin ku është ulur Alimadhi dhe të dy pëshpërisin vesh më vesh.

Foto: