Të tre ‘live’ në të njëjtën kohë, Rama, Basha apo Berisha, ja kush e fitoi garën e shikuesve online

Sot është dita më e ngarkuar politikisht, të paktën për audiencën shqiptare. Kryeministri Edi Rama, kreu i PD­-së, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha janë të tre “live” në TV në të njëjtën orë në një moment mjaft kritik për politikën shqiptare. Kjo do të jetë edhe përplasja e fortë për audiencën.

Veç atyre që janë të mbërthyer pas ekraneve shumë të tjerë, debatet politike i kanë ndjekur nga rrjetet sociale e sidomos në Facebook, ku bëhet live stream. Rama i cili ka dhe televizionin e tij ERTV, në profilin në Facebook ka më shumë ndjekës.

FOTO: