Surprizat e motit! Përgatituni për borë në pjesën më të madhe në Shqipërisë

Dita nis me vranësira të dendura dhe reshje dëbore në pjesën më të madhe të Shqipërisë. Por duke iu afruar mesdites moti kthjellohet në zonat perëndimore dhe gradualisht kthjellimet do të përfshijnë gjithë vendin. Edhe nata vijon në kushtet e motit të kthjellet.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht me 6 grade në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga -15°C deri në 4°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.