Sporti në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti ikonik shqiptar (FOTO)

Një lajm i hidhur ka ardhur për futbollin shqiptar. Është ndarë nga jeta ish-futbollisti dhe ish-trajneri i klubit të Tiranës, Enver Rada.

I njohur ndryshe me nofkën “Coci”, Rasda u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare.

Po kush është Enver Rada? Të gjithë futbolldashësit shqiptarë nuk mund të harrojnë specialitetin e tij nga goditjet e këndit.

Ish-lojtar i shquar i skuadrës së Tiranës në vitet 50’60’, ndërsa më vonë trajner i bardhebluve.

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti ikonë i Tiranës (FOTO)