Shqipëria sërish në zi! Shuhet artisti i njohur shqiptar, do të na mungojë të gjithëve

Fabulat e tij janë ndër më të lexuar për fëmijët e vegjël dhe nxënësit nëpër shkolla dhe gjithmonë do të mbeten të tilla. Sot fatkeqësisht ka humbur jetën fabulisti i mirënjohur korçar, Ali Bregu.

Lajmin e trishtë e kanë bërë të ditur mediat korçare duke mos e bërë publike arsyen e largimit nga jeta të profesorit të shquar. Ne i shprehim ngushëllimet tona familjes së Ali Bregut./Source.al