Shqipëria goditet nga lëkundje të forta tërmeti, ja epiqendra dhe sa ballë

Një lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë mëngjesin e sotëm në jug të Shqipërisë, përcjell Source.al

Tërmeti me magnitudë 4.1 të shkallës rihter është ndjerë në disa qytete në jug të vendit ndërsa mësohet se ka qenë 2 kilometra larg nga Himara dhe 5 km nga Borshi./Source.al