Rudina Hajdari kandidon në Elbasan, zbulohet detaji i sikletshëm, ja çfarë nuk di ajo për këtë qytet

Deputetja e mirënjohur Rudina Hajdari me anë të një postimi në Facebook të bërë pak kohë më parë zbuloi se në zgjedhjet e 25 prillit do të kandidojë në qarkun e Elbasanit. Ajo kërkoi të gjithë mbështetjen e qyetarëve duke u thënë atyre të bëhen pjesë e nismës “Thurje”.

Mbrëmjen e kaluar ajo dha një intervistë ekskluzive për Top Albania Radio ku foli se përse zgjodhi pikërisht Elbasanin dhe sigurisht kjo lidhet me origjinën dhe familjen e saj. Sakaq, duke qenë se ishte e ftuar në një emision humori, prezantuesit përfituan nga rasti për ta ngacmuar disi. Ata e pyetën nëse ajo di si bëhet ballokumja dhe dialogu i kësaj pjesë do t’ju bëjë të qeshni pa fund.

“Rudina qesh… sheqer… ujë…

Paloma: E bëre sheqerpare…

Salsano: Duhet e miell misri…

Rudina: Janë gjera të thjeshta… por t’i nuk të lë të flasësh (i drejtohet Salsanos)”./Source.al