Reshje shiu në disa qarqe, çfarë rezervon moti për nesër, njihuni me temperaturat minimale dhe maksimale

Sot pasdite (e martë, dt. 01) dhe nesër (e mërkurë, dt. 02) priten reshje të dobëta në qarqet Kukës, Korçë, Vlorë, Gjirokastër dhe lokale të dobëta në pjesën tjetër të qarqeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt. 02) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 25°C

në vendet e ulëta: 15 / 27°C

në vendet malore: 11 / 20°C

ERA

Sot pasdite (e martë, dt. 01) dhe nesër (e mërkurë, dt. 02) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.