Rama publikon pamjet emocionuese, jep mesazhin e fortë për luftën e Kosovës

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në Facebook pamjet emocionuese , në të cilën ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kjani Guri, nga Kaçaniku, rrëfen për kohën kur iu bashkua luftës dhe tregon mes lotësh përjetimet e momenteve më të rënda.

Rama ka shkruar se lufta e UÇK-së ishte luftë çlirimtare dhe luftë për mbrojtje.

Postimi i Ramës

LIRIA KA EMËR

Kjani Guri, që si djalë i ri iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot përlotet në rrëfimin e tij për luftën dhe humbjen e vëllait bashkëluftëtar, në ndërkohë që UÇK përballet me epilogun dramatik të një kalvari të gjatë plot akuza, trillime, fabrikime, për drejtësinë e pastërtinë e luftës së saj heroike…

Respekt dhe mirënjohje për çlirimtarët e Kosovës

Ju ftoj ta shikoni dhe shpërndani këtë histori.

#LiriaKaEmer @LiriaKaEmer

#LavdiUÇK #RroftëKosova