Rama përplaset me Gjekmarkajn, ja çfarë thotë për darkën në Dubai

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe rreth darkës së shumë komentuar të pjesëtarëve të qeverisë Rama në Dubai.

Rama e ka cilësuar incident në thonjza darkën ndërsa ka shtuar se lidhur me këtë do të reagojë në një moment në dytë.

Pjesë nga debati në Open

“Nuk është faji im që njerëzit që nuk duan të dëgjojnë nuk dëgjojnë. Unë e kam thënë në ditën që ka siguruara vaksinën. E kam thënë që jemi në negociatat me dy vende. Ne presim që të marrim një sasi dozash dhe mundësisht edhe para afatit.”

“Mund të flas edhe për incidentin në thonjza. Por mendoj se shqiptarët janë mjaftueshmërisht të mencur. Vazhdojmë me të tjerët që të bëhet vaksina.”ka thënë Rama.

Gjekmarkaj: E nisëm, për spostim të vëmendjes. Ishit në siklet dhe donit një dalje.

Rama: Okej. Jemi vaksinuar për të shmangur vëmendjen. Është bisedë banale. Besoj se ju ka lehtësuar frymëmarrjen.

Gjekmarkaj: Nuk është banale zoti kryeministër.