Rama kapet keq me Shkullakun edhe pas emisionit, publikon videon e veçantë enkas për të

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar analistin Armand Shkullakun se ka gënjyer me vetëdije të plotë në emisionin “Opinion” duke thënë se ai e dinte shumë mirë që incerenatori i Elbasanit prodhonte energji pasi vite më parë, Shkullaku vetë ka bërë vetë një dokumentar për prodhimin e energjisë nga plehrat e Elbasanit. Rama shkruan se me vetëdije të plotë u vendos në ‘krye të luftës” në emision duke thënë gjysmë të vërteta dhe gënjeshtra të mëdha duke i bërë jehonë shpifjeve të Lulzim Bashës në lidhje me incerenatorët.

Rama shprehet se Shkullaku jo vetëm nuk kërkoi ndjesë për dizinfomimin e vazhdueshëm të publikut lidhur me impiantin e Elbasanit sikundër premtoi fillimisht, por vijoj propagandën mohuese sy për sy.

“Parmbrëmë tek Fevziu, Armand Shkullaku ishte në krye të luftës së panelit të armatosur me gjysëm të vërteta (që janë edhe gënjeshtrat më të mëdha), për t’i bërë jehonë sulmit sharje-shpifës të Lulëzimit mbi impiantet moderne të përpunimit të mbetjeve në Tiranë, Elbasan e Fier ose siç i quan Luli, me atë fodullëkun përbuzës të gjumashit kur bën sikur s’ka gjumë, “inceneratorët”. Analisti arriti të mohonte sy për sy edhe fjalët e veta edhe vetë provën materiale, e cila rrëzoi në sy të të gjithëve gënjeshtrën ulëritëse se në impiantin e Elbasanit nuk është prodhuar kurrë energji! Por e vërteta e plotë lidhur me këtë episod, ku analisti u vu këmbëngulësisht në shërbim të Lulit, është se Shkullaku jo vetëm nuk gënjeu nga padija, po ai vetë, në cilësinë e drejtuesit të prodhimit të TV KLAN, ka bërë edhe një goxha film për inceneratorin dhe për prodhimin e energjisë nga plehrat në Elbasan disa vite më parë!

Nuk e di nëse filmi në fjalë është bërë dhe shfaqur kundrejt pagesës apo ka qenë thjesht entuziazmi për impaktin e madh pozitiv mbi mjedisin të inceneratorit të Elbasanit, por materiali të cilin mund ta gjeni të plotë në youtube duket se i ka pëlqyer aq shumë drejtuesit të atëhershëm të prodhimeve sa që e ka shfaqur edhe në ABC Neës edhe në TV KLAN! Kush do të mësojë ca më shumë se ç’i panë sytë e ç’i dëgjuan veshët tek Fevziu gjatë atij debati haluçinant, le të ndjekë 4 minutat bashkëngjitur”, shkruan Rama./Shqiptarja.com