Rama bën postimin që të gjithë po e prisnim, jep më në fund lajmin e mirë

Teksa ka publikuar pamjet nga qendra e vaktinimit në “Air Albania”, Edi Rama ka bërë me dije se sot ka nisur procesi edhe për ekipin e urgjencës dhe mjekët e familjes.

Ai thekson se deri tani çdo gjë ka shkuar sipas pritshmërive dhe momentalisht po vijon edhe vaksinimi i dozës së dytë të mjekve të QSUT dhe disa spitaleve bashkiake. Rama shtoi se shumë shpejt pritet të vaksinohet të gjithë bluzat e bardha.

Një lajm shumë i mirë ky për ata që kanë dalë të parët në frontin e luftës me pandeminë.