Rama- Basha bashkëqeverisje pas 25 prillit? Vjen reagimi i papritur nga Balliu

Ish deputetit demokrat Klevis Balliu, e ka mohuar kategorikisht tezën e cila po qarkullon në media se do të ketë bashkëqeverisje Rama- Basha pas 25 prillit.

Sipas tij, kjo ëhstë tezë e hedhur në opinionin publik nga Edi rama, i vetëdijshmë për humbjen në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

‘Shqiptarët do të reagojnë dhe do të reagojnë masivisht.Kjo është tezë e Edi Ramës. Ja ku jam unë përfaqësues i Partisë Demokratike dhe të them se nuk ka koalizion PS-PD, nuk ekziston’-ka deklaruar Balliu.