Rama akuza të rënda dhe shokuese ndaj Ilir Metës: “Del natën dhe bën takime fshehurazi në favor të…”

I pozicionuar sot në Vlorë për të ndjekur nga afër nisjen e procesit të vaksinimit në këtë vend, Kryeministri, Edi Rama ka bërë një akuzë të fortë dhe të papritur kundrejt Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Ai theksoi se Meta është duke shpërdoruar krejtësisht detyrën e tij në favor të ndërmarrjes së gruas, Monika Kryemadhi. Rama vijoi me deklaratën shokuese ku tha se Meta del fshehurazi natën për të kryer takime në favor të Kryemadhit dhe LSI-së. Çfarë mendoni ju për këto komente të kryeministrit?