Qytetari nuk iu beson syve, befasohet nga ajo që gjen në Gjirit të Lalzit (FOTO)

Përtej bukurive që dëbora fal, ulja e temperaturave dhe i ftohti i acartë ka sjellë edhe dëmet e veta. Së fundmi disa foto janë regjistruar nga qytetarët të cilët janë befasuar në Gjirin e Lalzit, ku bora ka veshur gjithë bregdetin.

Përtej kësaj në bregdet si shkak i reshjeve të borës dhe temperaturave të ulëta, ujërat kanë nxjerrë në breg disa defin të cilët janë të ngordhur. Ato janë një gjallesë ujore e rrallë në ujërat e deteve që lagin territorin e Shqipërisë.

Ndërkohë edhe gjatë ditës së sotme, një qytetar ka gjetur një delfinë të ngordhur në breg, ndërsa pamja është vërtet shumë mizore.