Policia nxjerr prapaskenat e forta: Ja si na kërcënoi Kastriot Islami

Policia e Shtetit ka hedhur poshtë akuzat e bëra nga ish- deputeti i PD-së, Kastriot Islami se ndalimi i tij ishte me urdhër politik të kryeministrit Edi Rama.

Sipas policisë, ai iu është drejtuar atyre me një fjalor shumë të ulët dhe ka arritur deri aty sa i ka kërcënuar që “do ta shihnin pas 25 prillit, si të gjithë zagarët e Ramë

Njoftimi i Policisë:

Në mënyrë të përsëritur shtetasi Kastriot Islami është prononcuar publikisht me pretendimin që Policia e Shtetit e ka keqtrajtuar.

E vërteta është se ky shtetas ka keqtrajtuar punonjësit e patrullës policore me një fjalor shumë të ulët.

Kastriot Islami është ndaluar nga patrulla e Përgjithshme si një kalimtar pa maskë. Ai menjëherë ka lëshuar ndaj punonjësve të policisë fjalë të ulëta, duke pretenduar se ai ishte një figurë publike që nuk mund të ndalohej prej tyre. Madje shtetasi i ka kërcënuar punonjësit e policisë, që “do ta shihnin pas 25 prillit, si të gjithë zagarët e Ramës”!

Patrulla e policisë është detyruar ta shoqërojë atë në komisariat, ku janë kryer procedurat ligjore dhe i është komunikuar gjoba për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse.

Duke hedhur poshtë akuzat e fabrikuara nga shtetasi Kastriot Islami për Policinë e Shtetit dhe shprehur keqardhjen për fjalorin e tij ndaj punonjësve tanë, gjejmë rastin të theksojmë se Policia e Shtetit nuk i shërben politikës por ligjit.