“Po ndodh”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet dhe ngre alarmin (FOTO)

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar një ngjarje që ka ndodhur sot.

Spahiu bën të ditur se 12 autobus të mbushur me shqiptar dhe destinacion Gjermaninë, janë bllokuar në kufirin Hungarez dhe i kanë detyruar të rikthehen nga u nisën.

“PO NDODH:

12 autobus të mbushur me shqiptar dhe destinancion Gjermaninë, janë bllokuar në kufirin Hungarez dhe i kanë detyruar të rikthehen nga u nisën.

Qindra shqiptar nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia nuk po lejohen të hynë në BE.

Shqiptarët po përjetojnë një izolim tragjik dhe depresiv.”, shkruan Spahiu.

Foto: