“Po kthehet hap pas hapi në…”, kryeministri Rama publikon pamjet nga ndryshimi i madh në këtë qytet të vendit

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka uruar sot mirëmëngjes me pamjet e mrekullueshme të Gjirokastrës. Duke e cilësuar si një nga shembujt e transformimit, Rama shkruan se ky qytet po kthehet hap pas hapi, nga një thesar i braktisur në një hapësirë të trashëgimisë kulturore, që tërheq turistë vendas, duke krijuar ekonomi e punësim.

“MIRËMËNGJES dhe me një prej plot shembujve të shpëtimit, restaurimit dhe transformimit të Gjirokastrës, e cila po kthehet hap pas hapi, nga një thesar i braktisur në një hapësirë të trashëgimisë kulturore, që tërheq turistë vendas, duke krijuar ekonomi e punësim, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në postimin e tij.