Po festonte ditëlindjen e mamasë në lokal, më pas Ermal Mamaqi i bërtet kamarierit me sa ka në kokë: Ore ti të thashë

Ermal Mamaqi shquhet për “shfaqjet” e tij funny në publik dhe të tilla shfaqje nuk mund të mungonin as në drekën e ditëlindjes së të ëmës. Komediani ka ndarë me ndjekësit në Instagram një video teksa po drekonin për të festuar ditëlindjen e mamasë, por deri këtu nuk ka asgjë jo-normale.

Videoja në fakt, është një rreng që Ermali i përgatiti kamarierit që i shërbeu gjatë drekës. Në fillim të videos, producenti i “I Love Tropoja” shfaqet mjaft serioz dhe në momentet në vazhdim i bërtet kamarierit por për asnjë arsye, ama arrin të tërheqë të gjithë vëmendjen e lokalit.

Në fund, Ermali dëgjohet teksa thotë se kamarieri në fjalë është kamarieri më i mirë i restorantit dhe se e gjitha kjo ishtë një mënyrë alla-Ermal për ta falenderuar për shërbimin e kryer.

Ky është veprim është me të vërtetë për t’u duartrokitur sepse të gjithë njerëzit që arrijnë ta kryejnë punën e tyre siç duhet dhe të tjerët mbeten të kënaqur meritojnë t’u tregohet mirënjohje. Kështu që, bravo Ermal!