Pas thirrjes që i bëri Rama opozitës, reagon ‘flakë për flakë’ numri 2 i PD-së dhe tregon me kë e bëri marrëveshjen: Ja çfarë do ndodhë me 30 Korrik

Kryeministri i vendit, Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetin social i bëri thirrje opozitës parlamentare që mos të bojkotojnë takimin e Këshillit Politik që pritet të mbahet ditën e sotme në orë 17:00.

Për nënkryetarin e Partisë Demokratike Edi Paloka, firmosjen e marrëveshjes së Ramës me opozitën parlamentare, e cilëson si një marrëveshje të kryeminstrit me veten e tij.

Paloka shkruan në Facebook, se më 23 korrik Rama do votojë marrëveshjen e 5 qershorit, dhe më 30 korrik do votojë rrëzimin e saj.

Postimi i Palokës në Facebook:

“Rama beri mbreme marreveshje me veten:

Me 23 korrik do votoje marreveshjen e 5 qershorit dhe me 30 korrik do votoje rrezimin e saj!” – ka shkruar Paloka.