Pas deklaratës së fortë të Ramës, vjen përgjigjja ‘flakë për flakë’ nga Basha dhe i dërgon ultimatum

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama. me anë të një postimi në rrjetin social Twitter Basha shkruan se Rama ka paguar me 75 milionë euro mafien e inceneratorëve, ndërkohë që nuk ka dhënë asnjë lekë për shqiptarët.

Kreu demokrat e ka dhe një “ultimatum” për të parin e qeverisë. teksa i kërkon të zbatojë menjëherë planin me 5 pika.