Parashikimi i motit për nesër, ja sa do shënojnë termometri

Ditën e nesërme parashikimi i motit pritet të jetë me temperatura të larta. Sot pasdite (e mërkurë, dt. 08) dhe nesër (e enjte, dt. 09) nuk priten reshje.

Nesër (e enjte, dt. 09) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 19 / 33°C
në vendet e ulëta: 17 / 33°C
në vendet malore: 11 / 28°C

ERA

Sot pasdite (e mërkurë, dt. 08) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare kryesisht në bregdet, ndërsa nesër (e enjte, dt. 09) era pritet të fryjë e lehtë.