Paralajmërimi i frikshëm i Ngjelës, zbulon pazaret e fshehta për 4 televizione të njohura në Shqipëri dhe 40 gazetarë

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një deklaratë të fortë, teksa shprehet se Shqipëria do të shkatërrohet nga fqinjët nëse nuk përfundon reforma në drejtësi.

“Në qoftë se nuk realizohet reforma në drejtësi, Shqipëria shkatërrohet nga fqinjët. Ata i paguajnë këta drejtues shqiptarë. Nga Moska në Beograd, nga Beogradi në Athinë. 4 stacione televizive paguan Moska në Shqipëri nuk po them emra. 40 gazetarë paguan vetëm Athina që të deformojnë sistemin informativ, por do ikë një nga një”, tha Spartak Ngjela mbrëmjen e djeshme në Scan.