Pak para mbledhjes së Këshillit Politik, Basha bën lëvizjen urgjente, ja çfarë pritet

Ndryshimet kushtetuese e kanë futur politikën shqiptare në një krizë të re. Pikërisht për këtë arsye, kreu i opozitës Lulzim Basha ka vendosur të zhvillojë një takim me aleatët opozitarë.

Në orën 16:45 opozita e Bashkuar do të zhvillojë një takim në selinë e PD për të diskutuar hapat që do të ndiqen në lidhje me ndryshimet kushtetuese që Rama kërkon të bëjë.

Ndërkaq gjatë pasdites së sotme pritet të mblidhet dhe Këshilli Politik ku Rama kërkon pikërisht diskutimin e ndryshimeve që ai do të bëjë.