Orë e re policore dhe rritje gjobash, ja çfarë pritet të vendosë Komiteti Teknik i Ekspertëve

Në një javë ku patur vetëm rekorde shtimesh e infektimesh nga virusi dhe ku u konfirmuar prania e varianteve të tjera të Covid-19, sot priten të ndërmerren të tjera masa.

Siç njoftoi edhe kryeministri Edi Rama ditën e kaluar, sot pritet të mbidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve për të komunikuar masat e reja anti-Covid në vend.

Ajo cfarë pritet deri tani është rritje e ndjeshme të gjobave për këdo që shkell rregullat dhe me siguri orë të re policore për të gjithë. Sakaq, burime pranë Top Channel kanë zbuluar se fasha e re orare do të kufizojë lëvizjen e qytetarëve prej orës 20:00 por kjo mbetet ende për tu konfirmuar./Source.al