“Oh my God…”, vjen videoja më unike e katastrofës së Bejrutit: sa afër, sa qartë, sa tmerr (VIDEO)

Gati dy javë pas shpërthimit katastrofik të Bejrutit, vjen videoja më e ccmendur, e tilla për shkak të afërsisë dhe qartësisë. Kjo është ndoshta videoja më e qartë që është shfaqur në rrjetet sociale dhe që tregon shumë gjallërisht forcën e shpërthimit.

Nëse dëshironi të shihni si ishte të provoni një shpërthim “nga radhët e para”, sigurohuni që të shikoni videon magjepsëse, por me të vërtetë shqetësuese që u shfaq në rrjetet sociale. Autori i videos thuhet se i mbijetoi katastrofës.

Kujtojmë, shpërthimi në 4 gusht, morri jetën e 177 njerëzve më shumë se gjashtë mijë njerëz u plagosën dhe 250 mijë mbetën të pastrehë. Shpërthimi dërrmoi fasadat e ndërtesave, shpërndau mobilje në rrugë dhe shkatërroi dritaret deri në 45 kilometra nga porti i Bejrutit. /tesheshi.com/

Video: