Nuk përmbahet Meta, del me tone të forta dhe paralajmëron lëvizjen e radhës

Presidenti i shtetit, Ilir Meta, pas deklaratave të forta që bëri gjatë ditës së sotme në konferencën e mbajtur për mediat, ka reaguar përsëri në rrjetin social Facebook.

Meta vazhdon të kërkojë referendum.

Postimi i plotë:

“Më 25 prill 2021 do të ketë një referendum mbarëkombëtar për të rrëzuar këtë sistem oligarkik, që kërkon t’i kthejë qytetarët shqiptarë në qenie pa vlerë, të pafuqishëm dhe të pambrojtur.
Rivendosja e rendit kushtetues është e padiskutueshme.
KUSHTETUTA mbi të gjitha.
MBI KUSHTETUTËN VETËM POPULLI.”, ka shkruar Meta.