“Nuk falen detet e tokat si rroba o mik”, Rama reagon për 12 miljet e detit Jon që do i kalojnë Greqisë (FOTO)

Ditën e sotme në parlamentin helen u diskutua se shumë shpejt Greqia do të zgjerojë hapësirat e saj edhe me 12 milje të tjera në në detin Jon. Lidhur me këtë, kryeministri Edi Rama ka reaguar indirekt, me anë të një komenti në rrjetet sociale ku i përgjigjet një komentuesi, i cili i tha se ujërat detare ia fali Greqisë.

“Te rrofte Skenderbeu ne balle kur ne koke ke Saliun dhe flet per “falje detesh” sikur flet per falje rrobash! Hajde shqipe hajde!

Nuk falen detet e tokat si rroba o mik, prandaj para se te flasesh per tema te tilla, ulu lexo, rri degjo, informohu e pastaj shprehu dhe ruhu nga genjeshtrat e medha se po te kapen ne gjume, i hengre e ike ne drejtim te paditur”, shkruan Rama në përgjigjen e tij.

Foto: