Nuk e ka bërë as për Nanon, Berishën, Ramën dhe Bashën, ja kush është ai që ‘detyroi’ Fevziun të dalë për herë të presë të ftuarit e emisionit

Që prej vitit 1998 Blendi Fevziu është pjesë e televizionit “Klan” ku ka pritur e përcjellë me qindra e mijëra personazhe politikë dhe jo vetëm në emisionin e tij “Opinion”.

Por në ansjë rast Fevziu nuk ka dalë të presë të ftuarit e tij te dera e “Klan-it”, dhe këtë nuk e ka bërë as për ish-kryeministrat Fatos Nano e Sali Berisha dhe as për Edi Ramën apo Lulzim Bashën.

Por sot Blendi Fevziu e ka thyer këtë ‘rregull’ dhe ka të dilte te dera për të pritur as më pak dhe as më shumë por ministrin e Jashtëm të Italisë Luigi Di Maio.

Ministri i Jashtëm Italian do të jetë në një intervistë për “Opinion” pas takimit me krerët e shtetit shqiptar.