“Një mëngjes i trisht딑, Artan Hoxha reagoi për lajmin tronditës, ndërhyn biznesmeni Petrit Ago dhe jep paralajmërimin e frikshëm për Shqipërinë

Tre minatorët që kishin mbetur të bllokuar prej dy ditësh në një nga minierat e Dibrës, janë gjetur të pajetë mëngjesin e sotëm. Gazetari Artan Hoxha pas këtij lajmi të kobshëm u shpreh se ata do të harrohen deri më tragjedinë tjetër.

Në reagimin e tij ka ndërhyrë edhe biznesmeni i njohur Petrit Ago i cili ka dhënë një mesazh të fortë për klasën politike.

“Ata thone ju vleresojme qe na anatemoni ne Fb , e dime qe ju harxhoni shume kohe duke shkryar, por ne vazhdojme punen tone, vetem pasurohemi , deri sa T’ju sklkaverojme, deri sa ketu te largohen forca aktive e mendjes dhe punes, e te mbeten pensionistet te vetmuar, atehere pushtetaret do kerkojne puntore nga vendet arabe, azia etj. Pas kesaj klasa politike 30 vjecare do lumturohet me racen e perzier qe do krijohet”, shkruan Ago në postimin e Artan Hoxhës.