Një lajm i zi për artin shqiptar, ndërron jetë një ndër ikonat e cirkut

Një tjetër lajm i zi ka përfshirë artin shqiptar. Ditën e sotme ka ndërruar jetë një ndër ikonat e cirukut kombëtar shqiptar, Bajram Dauti, përcjell Source.al

Ishte pikërisht ai së bashku me kolegë të tjerë që hapën për herë të parë në vitin 1952 këtë institucion që për kohën ishte thjeshtë një tendë e vogël pranë Bulevardit Zogu i Parë. I ndjeri ndërri jetë në moshën 91-vjecare dhe homazhet për të kanë nisur të mbahen në Tiranë./Source.al