“Një gangrenë dhjetëravjeçare”, kryeministri Rama publikon pamjet mbresëlënëse dhe jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm disa pamje të transformimit të një ndër zonave më të diskutuara shqiptare që është bërë pjesë edhe e mediave të huaja.

‘Një gangrenë dhjetëravjeçare’ e quan kryeministri Rama zonën e Porto Romanos në Durrës që tashmë po transformohet në një oaz fantastik.

“MIRËMËNGJES

dhe me kënaqësinë e transformimit të një gangrene dhjetravjeçare (që u bë shpesh lajm edhe nëpër Europë), në një oaz fantastik me gjelbërim dhe atraksione për të gjitha moshat, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama.