Nënkryetari i LSI-së infektohet me Covid-19, shtrohet në reanimacion

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili është infektuar me koronavirus.

Mësohet se ai është shtruar në reanimacion.

Më herët, me Covid-19 rezultoi edhe deputeti i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Shqipëri, deri më tani kanë humbur jetën 559 persona dhe 11 mijë e 555 janë të sëmurë aktivë.