Moti vjen me surpriza, ja si do jenë temperaturat ditën e sotme

Java që sapo ka nisur pritet të karakterizohet nga diell dhe pak mundësi reshjeve.Këtë të hënë 19 tetor 2020, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore.

Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje (NE) me shpejtësi maksimale 8 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë:

Zonat malore  5/18°C, zonat e ulëta  5/22°C, zonat bregdetare 10/22°C.