“Mos harro pensionet!”, Edi Rama befasohet nga porosia e qytetarit

Kryeministri Edi Rama do të shkojë në Itali në 30 vjetorin e eksodit të shqiptarëve. Lajmi është publikuar prej ditësh në media, ndaj dhe qytetarët kanë nisur me caktimin e “porosive” për numrin një të qeverisë. Një prej tyre i kërkon Ramës që të diskutojë lidhur me pensionet dhe të mos fajësojë palën italiane.

“I nderuar zoti Kryeminster! Ne takimin e 5 Marsit ne Itali, a do ta ngrini ju vete çeshtjen e pensioneve?

Kryeministri i përgjigjet duke i thënë se nuk e ka Shqipëria në dorë. “Ç’dmth justifikim palen italiane?! Po pse kush e ka ne dore kete qeveria shqiptare?! Eh c’muhabet!”.