Momente prekëse, mjekja shqiptare përlotet në ambientet e spitalit, kolegia i gjendet pranë

Situata në vendin tonë nga koronavirusi vijon të jetë e rënduar. Prej ditësh vendi ynë ka shënuar rekorde të rasteve të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve.

Kjo situatë ka bërë që dhe mjekët të gjenden përballë një situate të jashtëzakonshme dhe të tensionuar.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu ka ndarë një foto në profilin e saj, ku mjekja Silvana Bala, drejtuese e Shërbimit të Pneumologjisë, shihet në lot, ndërsa kolegia e saj e ngushëllon.

‘Heronj” shkruaj Manastirliu krahas postimit.