Ministrja Manastirliu vjen me një lajm shumë të mirë për shqiptarët mbi pandeminë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dha lajmin e mirë se është pajisur me autoambulancat moderne edhe spitali rajonal i Beratit.

“#VIJON forcimi i flotës antiCOVID edhe në spitalin rajonal të #Beratit, me autoambulancat moderne, për të garantuar shërbim cilësor, afër vendbanimit dhe për t’ju përgjigjur në kohë urgjencave mjekësore

36 autoambulanca të reja, të pajisura me të gjitha mjetet jetëshpëtuese kanë plotësuar flotën e urgjencës kombëtare në territor. #ShëndetësiaQëDuam”, shkruan Manastirliu.