Ministria e shëndetësisë vjen me lajmin fantastik, ja çfarë ka ndodhur

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 683 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 53,616 që nga fillimi i epidemisë.

Kjo shifër e personave të shëruar nga virusi COVID-19 është një shifër e lartë dhe lajm i mirë sa i përket numrit të të infektuarve, shënon një rritje të ndjeshme të personave të shëruar

Aktualisht në 4 spitalet COVID në Shqipëri po trajtohen gjithsejt 483 pacientë, 37 janë në terapi intensive nga të cilët 15 pacientë janë të intubuar./Source.al