Meta del me deklaratë e fortë: “Mos më ndërhyni më për Tedi Blushin

Vijojnë replikat në rrjetet sociale mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Ishte ky i fundit që i kërkoi Metës të tregonte pse ka votuar pro raportit të Dick Marty për luftën e UÇK në Kosovë.

Pas thirrjes së Ramës, vijoi replika mes kryeministrit dhe zëdhënësit të Metës, Tedi Blushi. Ndërkohë, në një reagim të fundit, Meta mbron zëdhënësin e tij, teksa shprehet se është kolonjar i paparë, siç ishte gjysma e rilindasve të vërtetë të Shqipërisë.

“Ju lutem mos më ndërhyni më për Tedi Blushin! Është Kolonjar i Paparë! Siç ishte gjysma e Rilindasve të vërtetë të Shqipërisë! Malet tona më të larta! Gjaku nuk bëhet ujë! 🇦🇱

Ju lutem mos më ndërhyni më për Tedi Blushin! Është Kolonjar i Paparë! Siç ishte gjysma e Rilindasve të vërtetë të Shqipërisë!

Malet tona më të larta!

Gjaku nuk bëhet ujë! 🇦🇱

Posted by Ilir Meta on Saturday, 7 November 2020