Menjëherë pas mandatit të tretë Rama jep super lajmin

Ditën e kaluar ai ishte më i lumtur se kurrë pasi arriti të sigurojë edhe mandatin e tretë. Në total Partia Socialisti mori nga zgjedhjet e 25 Prillit plot 74 mandate duke lënë pas kundërshtarët më të mëdhenj, Partinë Demokratie me 57 mandate gjithsej.

Menjëherë pas festimeve për këtë fitore të madhe, Kryeministri në fuqi ka dhënë një lajm fantastik këtë herë jo sa i përket pandemisë por rindërtimit nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama ka publikuar një video në Facebook ku tregohet se si Thumana, një ndër vendet më të goditura por merr formën e saj përfundimtare.

Lagja e re e Thumanës do të ketë plot 278 mandate dhe 155 njësi individuale duke i zënë vendin gërmadhave që la pas tërmeti. Për më tepër ndiqni videon e Kryeministrit.