“Mbreti shqiptar”, ky është momenti kur Florian Marku shpallet kampion

Florian Marku ditën e sotme ka mbajtur premtimin duke mposhtur boksierin ukrainas, Maxim Prodan në stadiumin e Tottenham.

Edhe pse 28 vjeçari shqiptar kishte premtuar se do ta mposhte me Knock Out, ai arriti të siguronte titullin e IBF vetëm pas vendimit të jurisë.

Kujtojmë që kjo ishte ndeshje më e rëndësishme e Markut dhe titulli i parë në karrierë. /abcnews.al/